Wielki Projekt

Od maja pierwsi pacjenci korzystają z gruntownie przebudowanego i zmodernizowanego oddziału chirurgii ogólnej w starogardzkim szpitalu. Przedsięwzięcie, które realizowane jest w ramach wielkiego projektu przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia, kosztowało ponad 3,3  mln zł. 

#WielkiProjekt: Oddział chirurgiczny już gotowy

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r., odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego oddziału chirurgii ogólnej. Zakres prac był naprawdę imponujący, bowiem w ramach przebudowy całkowicie wymienione zostały instalacje elektryczne, sanitarne i teletechniczne, wymieniono również drzwi, grzejniki, posadzki i okładziny. Na terenie oddziału powstały dwie izolatki, jedna sala intensywnego nadzoru, 10 sal chorych oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy i gabinet przygotowania leków. Pierwszą, niezwykle widoczną zmianą, jest  zupełnie nowa odsłona wizualna oddziału, na którym kolorem przewodnim jest limonka. Co jednak najważniejsze, oddział zyskał przede wszystkim funkcjonalności, które są dostosowane do najwyższych standardów, jakim powinny odpowiadać placówki medyczne. By zapewnić pacjentom kompleksową opiekę medyczną, chirurgia wyposażona została w specjalistyczny sprzęt medyczny, nowe zabudowy meblowe oraz zabudowy ze stali nierdzewnej. Wartość wyposażenia zakupionego w ramach projektu to ponad 500 tys. złotych. Roboty budowlane wykonywane były przez dwie lokalne firmy: Hartuna Sp. z o.o. oraz Restero Sp. z o.o. Wartość prac to koszt ponad 2,8 mln zł.

Musimy pamiętać, że nasz wielki projekt przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia, który realizujemy od 2017 roku, to przedsięwzięcie złożone, podzielone na kilka etapów – mówi starosta Kazimierz Chyła. – Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy coraz bliżej finiszu. Chirurgia jest czwartym – po oddziale udarowym, kardiologicznym i neurologicznym – oddziałem, który został gruntownie przebudowany. Utworzyliśmy również nowy Zakład Diagnostyki Obrazowej z wysokospecjalistycznym sprzętem medycznym: aparatem RTG, rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym Warto przypomnieć, że pod koniec stycznia oddaliśmy do użytku nowoczesny blok operacyjny, a już niebawem pacjenci będą mogli korzystać ze specjalistycznych poradni specjalistycznych.

Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wielkiego projektu – zespołowi doświadczonych pracowników Starostwa Powiatowego oraz z Kociewskiego Centrum Zdrowia. Nie jest to łatwe zadanie, pojawiają się przecież różne trudności po drodze, ale wbrew wszelkim przeciwnościom robimy swoje. Naszym celem jest bowiem bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu, a wielki projekt sprawia, że nasz szpital znacząco się zmienia, jest dostosowywany do najwyższych standardów, jakim powinny odpowiadać placówki medyczne – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel.

Ale #WielkiProjekt to nie tylko tak potrzebne naszemu szpitalowi przebudowy. W ramach przedsięwzięcia prowadzone są także liczne szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji kardy medycznej. Wszystko po to, by umożliwić mieszkańcom Kociewia kompleksowe leczenie w nowoczesnych warunkach.

Wielki projekt sprawia, że nasz szpital znacząco się zmienia, jest dostosowywany do najwyższych standardów, jakim powinny odpowiadać placówki medyczne.
Patryk Gabriel

Add Your Comment

    By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.