Organizacje

Udowadnialiśmy wiele razy, że słuchamy tego, co do powiedzenia mają organizacje pozarządowe, bardzo często współpracujemy z NGO-sami z naszego terenu. Nie inaczej jest przy tworzeniu strategii w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Starogardu Gdańskiego, w skrócie MOF.

Organizacje mają głos

Wicestarosta Patryk Gabriel i członek Zarządu Powiatu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska spotkali się z przedstawicielami organizacji, aby omówić tzw. miękkie projekty. Zależy nam na działaniach skierowanych do imigrantów. Spotkanie przerodziło się w prawdziwą burzę mózgów. Pomysłów było mnóstwo. Od stworzenia platformy informacyjnej poprzez integrację dzieci, tolerancję, aktywizację zawodową na centrum imigrantów i transporcie skończywszy. To było spotkanie pełne merytorycznej dyskusji, za którą dziękujemy. Działamy dalej nad Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Starogardu Gdańskiego na lata 2021 – 2027.

Przypomnijmy, że partnerami w MOF są: – Starogard Gdański, – Gmina Starogard Gdański, Gmina Bobowo, Gmina Zblewo oraz Powiat Starogardzki, który pełni funkcję lidera. Zarząd Województwa Pomorskiego pełni z kolei funkcję Instytucji Zarządzającej FEP 21-27 w zakresie wyboru ostatecznych projektów finansowanych w ramach ZIT.

Priorytetem dla nas jest sięganie po pieniądze unijne. Są one niezwykle potrzebne dla rozwoju samorządu.
Patryk Gabriel

Add Your Comment

    By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.