Młodzież

Ruszyła wyborcza machina w Młodzieżowej Radzie Powiatu Starogardzkiego, jak to zwykle bywa na początku jesieni. Zanim jednak poznamy nazwiska nowych radnych MRPS, kandydaci w pocie czoła prowadzą prawdziwą kampanię, przekonując do swojej kandydatury potencjalnych wyborców w swoich szkołach. Tak bowiem wygląda demokracja.

Trwają wybory młodych radnych

My jednak chcemy przypomnieć uroczystość, która odbyła się przed kilkoma dniami. Oficjalnie, z udziałem władz Powiatu – wicestarosty Patryka Gabriela, członka Zarządu Powiatu Wiolety Strzemkowskiej-Konkolewskiej, dyrektorów i nauczycieli z powiatowych szkół, podsumowana została kadencja 2021/2022, a szeregi MRPS opuściło 5 radnych, którym życzymy powodzenia na studiach. Za pozostałych członków Rady trzymamy kciuki.

Trzeba przyznać, że podczas ostatniego roku działo się naprawdę sporo – odbyło się 10 sesji, odbiorcami działań MRPS było ponad 3000 osób. Radnym udało się pozyskać gigantyczne, największe do tej pory, dofinansowanie do swoich działań – aż  106 tys. zł!

Z ważniejszych projektów, których autorami była MRPS, należy wymienić Powiatowizję 2.0, Business Weekend, Uśmiechnięte Święta, udział w I Pomorskim Forum Wolontariatu oraz w projekcie Campus Polska Przyszłości, akcje sportowe, czy liczne działania społeczne. Obecnie realizowanym przedsięwzięciem jest akcja „Młodzież nie ryba, głos ma!”, która ma na celu rozmowy uczniów z dyrekcją szkół, aby ulepszyć, ułatwić i usprawnić komunikację na linii uczeń – szkoła.

Udział w Młodzieżowej Radzie Powiatu Starogardzkiego to prawdziwa lekcja demokracji
Patryk Gabriel

Add Your Comment

    By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.