Inwestycje

W poniedziałek, 29 maja 2023 r. symbolicznie otwarty został odcinek drogi powiatowej Leśna Jania – Jaszczerek, który został poddany przebudowie. Wartość tej inwestycji to około 16 mln zł.

Prawie 7 km świetnej drogi

Droga ta stanowi bardzo ważny ciąg komunikacyjny w kierunku do Osieka, Smętowa Granicznego i Skórcza, a w połączeniu z drogą wojewódzką nr 231 pozwala na dojazd do autostrady A1.

Po przebudowie droga została poszerzona do 6 m (wcześniej były to 4 m), zostały wykonane zjazdy, pobocza z kruszywa, odtworzono rowy przydrożne, odnowione zostało oznakowanie pionowe i poziome.

Przebudowa poprawiła komfort, zwiększyła płynność ruchu oraz poziom bezpieczeństwa użytkowników. Oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele Zarządu Powiatu: starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel oraz Wioleta Strzemkowska-Konkolewska i Lech Kolaska. Na miejscu obecny był Kamil Rozmus z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg w Starogardzie Gdańskim, wykonawca inwestycji, a także przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg na czele z dyrektorem Dariuszem Kurzyńskim, nadzorujący to przedsięwzięcie. Nie zabrakło również samorządowców z gmin, które łączy ta droga – Anity Galant z Gminy Smętowo Graniczne oraz Janusza Kaczyńskiego z Gminy Osiek.

– Niezmiernie się cieszę, że ta inwestycja została zrealizowana – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Pozwoli to ograniczyć wypadkowość na tym odcinku drogi. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Wartość tej inwestycji to ponad  16 mln zł. Otrzymane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 6,7 mln zł.

Dzięki tej inwestycji przede wszystkim wzrósł poziom bezpieczeństwa użytkowników
Patryk Gabriel

Add Your Comment

    By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.