Edukacja

Yamaha rozpoczęła współpracę ze szkołą

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala zyskali nowoczesne pomoce naukowe, a wszystko za sprawą podpisanej właśnie umowy o współpracy z firmą Yamaha Motors Poland.

Jest to bardzo ważny dzień dla szkoły, bowiem dzięki temu uczniowie będą mieli dostęp do zasobów japońskiej firmy.

– Jest to współpraca skierowana do uczniów klas mechanika pojazdów samochodowych, będą oni pracowali na sprzęcie firmy Yamaha, będą też mieli dostęp do najnowocześniejszych treści, jeśli chodzi o zakres mechaniki, który będzie nam dostarczała firma, a dodatkowo przewidujemy w ramach tej współpracy, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w kursach zawodowych organizowanych przez Yamahę – wyjaśnia Ireneusz Osowicki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd.

Współpraca spowoduje, że uczeń opuszczający szkołę po 3 latach nauki, będzie wyedukowany na najnowocześniejszym sprzęcie. Yamaha już wyposażyła placówkę w odpowiednie pomoce naukowe.

Wspieramy klasę pod naszym patronatem oferując między innymi pomoce naukowe, jak motorower, czy silnik – mówi Piotr Piszcz, dyrektor ds. rozwoju sieci dealerskiej Yamaha Polska. – To oczywiście nie koniec, bowiem w miarę rozwoju współpracy będziemy dostarczać więcej takich sprzętów, na których uczniowie będą mogli praktycznie uczyć się zawodu. Patrzymy przyszłościowo i chcemy również z tej współpracy osiągać korzyść. Tą korzyścią są wykształceni mechanicy, czy doradcy serwisowi, którzy być może przyjdą do nas pracować, do naszych dealerów, a może nawet do centrali Yamaha.

Koncernu Yamaha nie trzeba było długo przekonywać, że to właśnie ze starogardzką szkołą powinna nawiązać współpracę.

Podpisanie tej umowy pokazuje jak ważny jest samorząd w edukacji, gdyż jest to inicjatywa, która wyszła od naszych mieszkańców – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. – Postanowili oni pomóc naszej lokalnej szkole, z którą czują się związani, a reprezentują na co dzień po części branżę motoryzacyjną. To państwo Parulscy, którzy zgłosili się do mnie z takim przedsięwzięciem, następnie zaaranżowaliśmy spotkanie z firmą Yamaha i dzięki zaangażowaniu tych dwóch stron oraz wzorowej pracy dyrekcji naszej szkoły podpisana została stosowna umowa. Z jednej strony skorzystają uczniowie, a z drugiej pokazujemy jak działa lokalna społeczność i jak ludzie potrafią angażować się na rzecz lokalnej społeczności.

Chcieliśmy coś zrobić od siebie – przyznaje Daniel Parulski, wiceprezes firmy Baltic Motors. – Rozmawialiśmy z jednym z naszych partnerów, a także ze Starostwem Powiatowym i dwie strony były zainteresowane. Co prawda początkowo propozycja padła na samochodówkę w Gdańsku, ale przekonaliśmy, że w Starogardzie też jest ogromny potencjał. Tych fachowców nie ma wielu, ale to tylko pozwala się cenić i się rozwijać.

Podpisanie tej umowy pokazuje jak ważny jest samorząd w edukacji, gdyż jest to inicjatywa, która wyszła od naszych mieszkańców
Patryk Gabriel

Add Your Comment

    By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.