Od maja 2022 r. pierwsi pacjenci korzystają z gruntownie przebudowanego i zmodernizowanego oddziału chirurgii ogólnej w starogardzkim szpitalu. Przedsięwzięcie, które realizowane jest w ramach wielkiego projektu przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia, kosztowało ponad 3,3 mln zł.

Udowadnialiśmy wiele razy, że słuchamy tego, co do powiedzenia mają organizacje pozarządowe, bardzo często współpracujemy z NGO-sami z naszego terenu. Nie inaczej jest przy tworzeniu strategii w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Starogardu Gdańskiego, w skrócie MOF.

Ruszyła wyborcza machina w Młodzieżowej Radzie Powiatu Starogardzkiego, jak to zwykle bywa na początku jesieni. Zanim jednak poznamy nazwiska nowych radnych MRPS, kandydaci w pocie czoła prowadzą prawdziwą kampanię, przekonując do swojej kandydatury potencjalnych wyborców w swoich szkołach. Tak bowiem wygląda demokracja.

W poniedziałek, 29 maja symbolicznie otwarty został odcinek drogi powiatowej Leśna Jania – Jaszczerek, który został poddany przebudowie. Wartość tej inwestycji to około 16 mln zł.
Droga ta stanowi bardzo ważny ciąg komunikacyjny w kierunku do Osieka, Smętowa Granicznego i Skórcza, a w połączeniu z drogą wojewódzką nr 231 pozwala na dojazd do autostrady A1.

Dobra wiadomość dotycząca kolejnej inwestycji związanej z ekologią. Zakończyliśmy prace dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznych.
Instalacje fotowoltaiczne zostały zamontowane na budynkach 8 szkół należących do Powiatu Starogardzkiego oraz na budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i budynku Starostwa Powiatowego

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala zyskali nowoczesne pomoce naukowe, a wszystko za sprawą podpisanej właśnie umowy o współpracy z firmą Yamaha Motors Poland.