Bez kategorii

Samorząd to ważna sprawa

S

amorząd to poważna sprawa. Dotyczy naszych dzieci, naszych rodziców, przyjaciół, sąsiadów i nas samych. Samorząd to także nasz obowiązek i zobowiązanie. Nas jako obywateli.  Dlaczego to takie ważne ? Choćby dlatego, że samorząd to także ogromne pieniądze i wielka odpowiedzialność. Konkretny przykład: w trzech urzędach mieszczących się w Starogardzie – Urzędzie Gminy, Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym w kończącej się kadencji wydano grubo ponad miliard złotych !

Samorząd to sfera największej wolności, bo tutaj nie można ulec żadnemu innemu wpływowi niż potrzeby członków swojej społeczności, a właśnie po to się kandyduje – żeby służyć swojej społeczności, swoim najbliższym. A przecież nie ma nikogo innego kto nie znałby nas lepiej niż, ludzie, z którymi oddychamy tym samym powietrzem.

Samorząd to konkretni ludzie, których znamy i mamy na ich temat określone zdanie.  Ludzie, którzy zdecydowali na co te bajońskie sumy zostały przeznaczone. Samorząd to sfera, w której wyborcy są jednocześnie pracodawcami i klientami wybranych. To bardzo ułatwia ocenę. Pozwala na niezwykle szybką ocenę.

Tutaj, w samorządzie, na nic nie zda się blaga, tutaj nie sposób czarować, tutaj wiadomo bardzo szybko czy ktoś jest uczciwy, pracowity, kompetentny. Czy chce się angażować czy tylko być w lokalnej gazecie albo Facebooku. Czy chce się rozwijać czy uważa, że nie potrzebuje nauki. Czy jest ambitny i rzetelny czy raczej unika trudnych decyzji. Czy ma jakieś słabości, które ukrywa i wcale z nimi nie walczy. Czy pomaga sąsiadom i dba o rodzinę. Czy rzeczywiście dąży do porozumienia czy tylko deklaruje chęć współpracy. Czy szanuje poglądy innych czy chiałby raczej żeby wszyscy myśleli jak on.  Czy kocha sport, muzykę i literaturę czy tylko pisze o tym w ulotce. Czy jest poważnym kandydatem czy tylko zrobi bardzo wiele żeby wydać się fajnym.

Samorząd to nasz dom. Nie można powierzyć  go amatorom, fanatykom czy leniom. Chcemy konsekwentnie dbać o rozwój powiatu stawiając na trzy priorytety : zdrowie, edukację oraz bezpieczeństwo – również społeczne.

Przede wszystkim, #konsekwentniedlapacjentów – zmodernizujemy starogardzki szpital: już zdobyliśmy na to wielkie pieniądze, wybudowaliśmy lądowisko i zinformatyzowaliśmy, a także zainwestowaliśmy kilkanaście milionów złotych w bieżącą modernizację oddziałów i wyposażenia. Zbudujemy blok operacyjny, centralną steryzlizatornię i zakład diagnostyki obrazowej. Kupimy nowoczesne aparaty USG, RTG, tomokomputer i rezonans. Wyremontujemy pięć oddziałów, poradnie i  gabinety rehabilitacyjne.

Będziemy #konsekwentniedlaedukacji, nie tylko dbać o rozwój infrastruktury szkół ponadpodstawowych, które zaliczają się do wojewódzkiej czołówki, ale także o dodatkowe zajęcia dla młodzieży i dorosłych.  Dokończymy wydawanie na ten cel ponad 21 milionów złotych, które w głównej mierze przeznaczamy na szkolnictwo zawodowe. Będziemy wspierali projekty społeczne i edukacyjne naszych uczniów. Inicjowali kontakty zagraniczne i współpracę ze światem biznesu.

W oparciu o rzetelną analizę możliwości będziemy #konsekwentniedlabezpieczeństwa wspierali rozwój infrastruktury drogowej, ale też działania w sferze edukacji dla pierwszej pomocy, rozwoju powiatowej sieci defibrylatorów oraz edukacji dla ekologii.

 

Może Ci się spodoba
Pierwszy klip wyborczy
Kociewie najrzy się z naturą, czyli #STOPSMOG
Zbieramy

Zostaw komentarz

Twój komentarz*

Twoje imię*
Twoja strona