Bez kategorii

Konsekwentnie inwestujemy w edukację

J

ednym z priorytetów mijającej właśnie kadencji samorządowej jest edukacja. Przed czterema laty jasno określiliśmy sobie, że Powiat Starogardzki wspiera uczniów, nauczycieli, a także osoby dorosłe. W rezultacie realizowaliśmy bądź jeszcze realizujemy trzy duże projekty edukacyjne na kwotę blisko 21 milionów złotych. Ta kwota pokazuje, że nie jest to tylko mówienie o priorytecie, ale konsekwentne działanie.

 

Co składa się na te prawie 21 mln zł? Po pierwsze przebudowaliśmy i wyremontowaliśmy dwa centra kształcenia ustawicznego i praktycznego – jedno znajduje się obok budynku Starostwa, drugie przy Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie. Na tę pierwszą placówkę wydaliśmy niespełna 7 mln zł. Nie tylko wyremontowaliśmy obiekt, który – nie boję się użyć tego określenia – straszył w centrum Starogardu Gdańskiego, ale także za ponad 2 mln zł kupiliśmy wyposażenie. Do tego dochodzi jeszcze 600 tys. zł na kursy i szkolenia dla osób dorosłych. Z Kociewskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego korzystają uczniowie trzech szkół – Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Technikum w Owidzu. Remont Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie jeszcze trwa i pochłonie 7,8 mln zł. Do tego 2,5 mln zł przeznaczyliśmy na sprzęt i wyposażenie, a niespełna 400 tys. zł na kursy.

https://www.facebook.com/Powiat.Starogardzki/videos/1218312508237794/

https://tiny.pl/gvjvc

Uznaliśmy, że ważną sprawą są wyjazdy naszych uczniów na uczelnie, dzięki czemu mogą lepiej sprawdzić jak wygląda kolejny etap ich edukacji. Płacimy za te wyjazdy. Wielokrotnie podkreślam, że edukacja jest ważna i to w każdym etapie naszego życia. Logicznym było więc przeznaczenie konkretnych środków na kursy i szkolenia oraz studia podyplomowe nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Powiat Starogardzki. Do tego dochodzi jeszcze projekt “Zdolni z Pomorza” za blisko 1 mln zł, którym objętych jest 80 najzdolniejszych uczniów.

https://www.facebook.com/pg/Powiat.Starogardzki/photos/?tab=album&album_id=1266283523440692

Uważam, że te działania to trafiony, a co najważniejsze, sprawdzony pomysł. W efekcie możemy się przecież pochwalić jednymi z najlepszych wyników matur i egzaminów zawodowych na całym Pomorzu! To zasługa uczniów, nauczycieli, rodziców i w pewnym stopniu też… nasza.

#sprawozdanieradnego #radapowiatu2018 #edukacjadlastarogardu #patrykgabriel #powiatstarogardzki

Może Ci się spodoba
Brejkdensiści bez twarzy. Reportaż
Pierwszy klip wyborczy
Jak moje doświadczenia samorządowe wykorzystać w parlamencie?

Zostaw komentarz

Twój komentarz*

Twoje imię*
Twoja strona