Bez kategorii

Głosowanie imienne radnych powiatowych

Jest pewien sposób mówienia o lokalnej wspólnocie, który niestety wydaje się dominować w naszej przestrzeni publicznej. Nie jest on najkorzystniejszy z punktu widzenia budowania społeczeństwa obywatelskiego. Najprościej rzecz ujmując wygląda to w ten sposób, że próbuje się przypisać osobom, które wcale nie są przeciwne jakiejś inicjatywie taką – niechętną – postawę.

Tak było dla przykładu z głosowaniem imiennym w radzie powiatu. W czasie poprzedniej kampanii wyborczej próbowano w tej kwestii udowadniać wyborcom, że podobny pomysł zostanie zablokowany. Tak oczywiście się nie stało.

Otóż propozycja wprowadzenia takiego systemu do głosowania – warto przyznać, że wiążąca się ze znacznymi wydatkami na sprzęt – wyszła na początku kończącej się właśnie kadencji od debiutującej w tej roli radnej nowo powstałego ugrupowania. Myślę, że bardzo się ucieszyła, kiedy zapytawszy mnie o poparcie jej inicjatywy usłyszała natychmiastowe: – “Zgoda, świetny pomysł”.

Podpisałem się jako pierwszy pod tym pomysłem i dzięki temu miała już trzy (drugim był jej jedyny w radzie kolega „partyjny”) głosy z niezbędnego minimum trzynastu. Zresztą aktywnie zabiegałem o poparcie inicjatywy wśród naszych radnych, a to z tej prostej przyczyny, że po prostu uważam ją za potrzebną i dobrą.

Głosowanie imienne funkcjonuje, ale trzeba by się zastanowić co zrobić, żeby mieszkańcy naszego miasta i powiatu zechcieli do niego zaglądać i dowiadywać się, kto i jak głosował w poszczególnych sprawach. Tym problemem dotychczas nikt się nie zajął, dlatego myślę, że to dobre zadanie na przyszłą kadencję. Na pewno niełatwe, ale jestem przekonany, że znajdę wielu, którzy zechcą mi w tym ambitnym zadaniu pomóc.

#konsekwentniedlastarogardu #konsekwentniedlapowiatu  #sprawozdanieradnego #radapowiatu2018  #zdrowiedlastarogardu  #edukacjadlastarogardu  #obywatelskistarogard #bezpiecznystarogard  #bezpiecznypowiat  #zdrowiedlapowiatu  #edukacjadlapowiatu  #obywatelskipowiat  #patrykgabriel  #powiatstarogardzki

Może Ci się spodoba
Kociewie najrzy się z naturą, czyli #STOPSMOG
„Bo w telewizji znowu nadają kto Kogo dzisiaj zrobił znów w *uja…”
Trudno być prorokiem we własnym kraju

Zostaw komentarz

Twój komentarz*

Twoje imię*
Twoja strona